Поняття Дежа вю виникло порівняно недавно. І природно, сколихнуло інтерес у багатьох. З одного боку, так як відображає таємниче явище, що не з’ясовано. З іншого, напевно, приваблює краса слова.
Петля часу — теж трохи містичне поняття. Але це зовсім інше. Давайте ж детально розглянемо, в чому полягає принципова відмінність цих двох термінів.
Що означає Дежа вю
Під Дежа вю розуміється состоние, коли у людини на абсолютно новому і незнайомому місці виникає відчуття, що він тут уже був і все бачив. Причому, відчуття це настільки яскраве, що реальність для людини «розпливається».
Явище, що ховається за поняттям Дежа вю, реально існує і цьому є маса підтверджень. Але єдиної теорії, що пояснює його, до сих пір немає.
Особливо вражають випадки Дежа вю, пов’язані з майбутнім (так би мовити, спогади про майбутнє). Як правило, це супроводжується періодичними снами, які можуть сниться роками. А коли людина реально потрапляє в таку ситуацію, він відчуває себе так, ніби повернувся додому.
Часто в такому стані здійснюються наукові відкриття. Наприклад, Свіфт в «Подорожах Гуллівера» абсолютно точно описав супутники Марса, які були відкриті Галілеєм тільки через 150 років.
Як пояснюють Дежа вю
Серед найбільш відомих вчених, які цікавилися цим феноменом, був Юнг. Він особисто неодноразово зазнавав дане почуття і був переконаний, що це перетин двох вимірів.
Про Дежа вю є різні гіпотези, це:
- відгомони минулих інкарнацій;
- «Пам’ять предків»;
- сприйняття іншого виміру;
- проникнення інформації з підсвідомості в свідомість;
- розбалансування роботи психіки і мозку.
Як бачите, всі ці підходи сильно розрізняються. Істина, напевно, як завжди, посередині.
Людство ще не в змозі дослідити паранормальні явища, а вони можуть бути пов’язані з біохімією мозку. Що ж стосується «спогадів про майбутнє», то тут гіпотези наближаються до теорії часу сучасної квантової фізики. Вона стверджує, що час сам по собі не лінійно, таким його робить наш мозок. А минуле, сьогодення і майбутнє існують одночасно. Мабуть, іноді для Свідомості виникає можливість проникнути в різні часові відрізки.
Різниця Дежа вю і Петлі часу
По суті, Петля часу — це реальне повторення аналогічних подій, яке трапляється в житті людини через якийсь час. Причому, це не означає, що все повторюється точнісінько. Все може відрізнятися, але незмінним зберігається суть події. Тобто з людиною трапляється те ж саме, але в іншому оточенні і в іншому місці.
Отже, основна різниця в тому, що Дежа вю співвідноситься з подіями, яких в реалі не було, а Петля часу — це повторення того, що відбувалося.
І якщо перше явище відноситься до таємничого і незрозумілого, то друге — реальна річ, що є сигналом помилки. Петля часу — це подія, що вказує людині, що він раз по раз наступає на «одні і ті ж граблі». Тому треба щось міняти, щоб весь час не отримувати «держаком» по голові.
Що робити з Дежа вю, поки ніхто не знає. Можна віддати себе в руки психіатрів. Вони з задоволенням доведуть, що мозок у вас дає збої, тому не в змозі розрізняти дрібні деталі, і події здаються однаковими. Єдино, що медики зуміли точно встановити, це те, що Дежа вю проявляється на тлі втоми і частих стресів.
Найчастіше цей стан відчувають нервові і вразливі люди з загостреним відчуттям життя. Деякі вважають, що Дежа вю — ознака патології мозку, підтверджуючи це тим, що епілептик відчувають це явище в 2 рази частіше, ніж здорові люди.